Sezon na OWOCE!

Warzywa musi dziecko jeść, warzywa są zdrowe.. warzywa są w obiadkach bo być muszą. Każdy je powinien jeść. A co z owocami? Jak podawać je najmłodszym, jak wykorzystać sezon na owoce?

Słońce znów do nas wyszło! Aż che się jeść :)

Wprowadzać owoce trzeba ostrożnie. Po pierwsze, za dużo nowości na raz – zakazane. Po drugie – musimy minimalizować ryzyko alergii. Po trzecie – musimy dowiedzieć się co dziecko lubi, a co nie.  My dopiero w 3 tygodniu rozszerzania diety wprowadziliśmy owoce. Opłaciło się, bo Zuza uwielbia warzywa.

Jak wykorzystać sezon na owoce, tak, by podawać jak najmniej słoiczków? Z warzywami jest łatwiej, to wiem. Mam nadzieję, że i wy dorzucicie swoje zdanie na ten temat.

Moje pomysły to przede wszystkim mielenie, łączenie owoców ugniecionych z kleikami, robienie z nich domowego kisielu lub po prostu kompot.

Największy problem mam z tym, jakie owoce od którego miesiąca. Nie znalazłam jeszcze sprecyzowanej tabeli, czarno na białym. Tu znów korzystam z podpowiedzi książki u malucha na talerzu, lub różnych broszur dołączonych do mlek.  Tutaj dowiecie się jakie owoce wykorzystujemy od 6/7 miesiąca. Owoce, które nie są ze słoiczków.

Kawałki banana, jabłka najczęściej podajemy do ręki. Jabłko również do papek, przecierów, kleików i zupek. Bardzo często jemy też jagody! Są na prawdę bardzo zdrowe. Nabijam je Zuzi na dwa zęby ;) Oczywiście pamiętajmy, żeby jagody przelać wrzątkiem! Każde owoce dla dziecka powinno się dobrze umyć, orać skórkę a przede wszystkim przelać wrzątkiem. Przynajmniej na początku. 

 

Kleik ryżowy na zmianę z papką jagodową. W naszym przypadku idealnie sprawdza się domowy kisiel z jagód. Kompot jagodowy też jest pyszny! I uwierzcie, że nawet nie trzeba dodawać cukru. Pamiętajmy, dziecko zna tylko te smaki, które dostaje od CIEBIE. My warunkujemy w pewnym stopniu co dziecko je chętniej, a co mniej chętnie.

I maliny! 5-6 malin może zjeść dziecko już po 6 miesiącu życia. Najlepiej połączyć je z utartym jabłkiem, albo zrobić kisiel na mleku! Wystarczy uruchomić wyobraźnię!

Smacznego ! Wy dorośli również pamiętajcie o porcji owoców dziennie :)

 

Ogłoszenie:
Zapraszam do polubienia mojego INSTAGRAMA: ohjestemmama

Zapraszam również na moje allegro: _Happy_Time_ Aktualnie zrobiłam małą wyprzedaż ciuszków Zuzi od 1 zł !!
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=40685784

 

 

  1 comment for “Sezon na OWOCE!

  1. 20 lipca 2015 o 09:18

    Ja owoce uwielbiam i korzystam z sezonu. Pojawiają się w moim menu każdego dnia :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *